In AkceP, Články

Rádi bychom Vám touto cestou představili charitativní akci “Hejbák”, která se bude konat 25.05.2019 od 09.00 hodin v České Lípě na cyklostezce Varhany.

Na vzniku této akce se podílela vcelku různorodá parta lidí složená především z mladých sportovců z řad Spartan Race Training Group Česká Lípa (SRTG Česká Lípa) a zkušenějších organizátorů z řad neziskové organizace Fortuna in Natura z. s. Dovolte nám pár slov o jednotlivých skupinách a především o důvodu, proč se to všechno dělá.

Pro koho?

Hlavní osoba, která celou akci provází je 10 letý chlapec, Jiří Ullmann… Jiřík je chlapec s nelehkým údělem. My bychom mu touto cestou chtěli pomoci posbírat příspěvkovou částu na absolvování speiální rehabilitační terapie – Therasuit. V minulosti Jiřík tuto rehabilitaci již 2x absolvoval s pozitivním efektem na další Jiříčkův vývoj. Tuto rehabilitaci je doporučené absolvovat 2-3x za rok. Každá taková rehabilitace trvá 4 týdny, její cena se pohybuje mezi 50.000,- až 80.000,- Kč a žádná zdravotní pojišťovna ji nehradí.

Kdo jsme?

Vlastně parta lidí, kteří jednoduše chtějí pomoct, ale rádi bychom Vám představili skupiny, jejichž prostřednictvím to děláme.

Fortuna in natura z. s.

Spolek Fortuna in natura svou činnost zahájil v roce 2013 jako občanské sdružení. Zakládajícími členy se stali jedinci doposud fungující zejména v oblasti sociální práce či dobrovolnické činnosti, opírající se tak o zkušenosti z různých zařízení sociální péče. Základními hodnotami, na kterých je postavena činnost našeho spolku je dlouhodobá pomoc osobám se zdravotním postižením a podpora přirozené integrace osob se sníženou pracovní schopností, nepřizpůsobivých jedinců, či důchodců, nárůst samostatnosti, sebevědomí a vědomí vlastní užitečnosti této cílové skupiny a následně pak prevence sociálního vyloučení, jímž je tato skupina trvale ohrožena. Posláním spolku je tedy vytvoření podmínek pro aktivní a důstojné prožívání života ve společnosti věkově blízkých spoluobčanů prostřednictvím aktivit, které pomohou zachovávat uživatelům stávající soběstačnost i způsob života v přirozeném prostředí a s přirozenými sociálními vazbami. Pomoc seniorům či handicapovaným lidem, či osobám ohrožených sociálním vyloučením, při zvládání obtížných situací, zkvalitnění jejich života a zjednodušení jejich zapojení do společnosti.

SRTG Česká Lípa

Skupina Spartan Training Group Česká Lípa je složená z party bláznů, kteří se snaží udělat neco pro své tělo. Trénují spolu, závodí po svém boku a pomáhají ostatním. Na tréninky chodí i začátečníci, kteří nechtějí na nějaký závod, ale aby se dali do kupy a posílili své tělo. Nejezdíme jen na závody Spartan, ale také máme Charitativní běhy, silniční a jiné překážkové závody.

Více se o Jiříkovi můžete dozvědět na těchto stránkách, kde je vše rozepsáno jeho maminkou.

 

Možnosti podpory akce z řad veřejnosti

Kdo by chtěl podpořit Jiříka prostřednictvím akce Hejbák má hned několik možností:

 1. registrací do akce
 2. koupí sponzorského trička, které má stanovenou minimální cenu, ale kolik kdo dá je jen na něm
 3. sponzorský darem přes organizaci Fortuna in natura z. s.

 

Způsoby registrace a možnosti zakoupení trička:

 1. přes internet: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeczIFxpETpzVaDATYpm8Q19G0tjh5iWM9QvBkuXZuT568vSg/viewform?usp=sf_link
 2. v obchodě CDMC, který najdete na adrese: Jindřicha z Lipé 90/9, Česká Lípa
 3. v den akce na místě

Ceník:

 • Startovné pro dospělí (starší 18 let)
  • 150,- Kč
 • Startovné pro děti (od 3 let)
  • 50,- Kč
 • Startovné + sponzorské tričko pro dospělé
  • 340,- Kč
 • Pouze sponzorské tričko (starší 18 let)
  • 250,- Kč
 • Poštovné a balné 80,- Kč

Poznámka => Trička je možné vyzvednout i bezplatně na startu.

 

Platební instrukce:

 • Platbu zašlete na účet, nejpozději do 20.05.2019.
  • Číslo účtu: 2300370811/2010
  • Konstantní symbol : 4717
  • Variabilní symbol:
   • kdo dělá registraci/nákup přes internetový formulář – rodné číslo
   • kdo chce registraci/nákup jinak než přes internetový romulář – telefonní číslo (abychom Vám mohli zavolat a domluvit se na způsobu předání)
 • Platba při registraci na místě bude možná v hotovosti při registraci

 

Děkuji, že jste se pročetli až sem a těšíme se na Vás 25.05.2019 od 9.00 hodin na cyklostezce Varhany v České Lípě.

Přejít k navigační liště