In AkceP

Dne 13. září 2015 uspořádalo občanské sdružení Fortuna in natura spolu s místní organizací hnutí ANO 2011 Česká Lípa, netradiční rozloučení s létem. Zábavné odpoledne probíhalo opět u Hostince na Staré poště v Zahrádkách. Program byl bohatý, celé odpoledne bylo provázeno hudbou, kterou připravil pán Petr Němec a slovem provázela Lenka Binderová. Bavili se nejen děti, ale i dospělí.

Akce však neměla za úkol jen pobavit, ale i pomoci těm, kteří to potřebují. Akce měla opět také charitativní část, což se stalo již naší tradicí. Tentokrát Proto jsme ve spolupráci s českým výborem UNICEF, nabízeli k „adopci“ látkové panenky, vyrobené klienty různých sociálních zařízení i dobrovolníky. Koupí jedné takové panenky jsme přispěli částkou na očkování jednoho dítěte z rozvojové země proti šesti smrtelným dětským chorobám. Zájem o tuto „adopci“ byl nemalý, což bylo velmi milé zjištění.

Děkujeme všem, kteří panenky zakoupili!

Program započal, svým hudebním vystoupením Hudební vystoupení obstaral pan Radek Musil se svými fujarami a postaral se také o podrobný výklad, o tom, jak takový nástroj vzniká. Své taneční dovednosti předvedla taneční skupina Dance clock 7even, pod vedením paní Jitky Jedličkové. Skupina roztančila i nejednoho účastníka společného odpoledne a přispěla k celkové pohodě, která ten den panovala. Velký zájem byl o ukázky bojového umění skupiny Krav Maga Global pana Nikoly Slováka z České Lípy. Děti i dospělí se mohli zapojit a vyzkoušet si tuto bojovou techniku. Na místě byl také dětský koutek MC Pumpkin Č. Lípa. Sportovní soutěže o tvořivé dílničky a stánky s občerstvením. Kdo si chtěl v klidu a stínu vyzkoušet výtvarné techniky a namalovat si své tričko, mohl za přítomnosti p. Vidimské a její Tvořivé dílny. Pro zvídavé děti byla k nahlédnutí také technika foukání skla, resp. skleněných figurek zvířátek, kterou předvedla p. Zdena Štrohalmová. Její sestra zde zase předvedla kreativní dřevěné bagříky, kde si nejen děti mohly vyzkoušet především jemnou motoriku. Šikovné ruce také mohli ukázat všichni, kteří navštívili dílničku a stánek p. Markéty Živsové a odnést si náušnice, náramek, či jiný šperk. Navlékání korálkovou technikou zvládali, jak malí, tak velcí.

Tuto akci obohatila i výstava dřevěných loutek PhDr. Luďka Vondry, která byla k nahlédnutí v salonku Hostince Na Staré poště, kde je již nastálo umístěna.

Občerstvit se mohli příchozí nejen v Hostinci, ale přímo na nádvoří, kde byl stánek s „rychlým občerstvením“ a ve stínu kaštanů také stánek Obchůdku s čajem, kávou, kořením a ostatními pochutinami a to hlavní, na ohni se vařil pravý kotlíkový guláš v podání pana Stanislava Zahradníka – a byl vskutku bezkonkurenční.

Dlouho do odpoledních hodin si návštěvníci užívali atrakcí a procházeli Naučnou stezkou, kterou občanské sdružení slavnostně otevřelo na podobné akci dne 6. června 2015 a která je věnována historii místa okolí Novozámeckého rybníka, chráněné flóře, fauně, či lesům, které Novozámecký rybník obklopují.

Těšíme se na další akce, které pro Vás připravují dobrovolníci z občanského sdružení Fortuna in natura, příznivci hnutí ANO 2011 v Č. Lípě a v Zahrádkách a další nadšenci, kteří přispívají ke smysluplnému trávení volného času dětí, mládeže i všech, kteří se ještě nepřestali radovat z maličkostí a všedních radostí života.

Přejít k navigační liště